Strona główna - www.fulara.com
Fulara.com
Newsletter i ulubione
· Kanał RSS - nowo¶ci
· 
[więcej...]
Polecamy
·  www.SoundTrade.pl
·  Trio basowe Be3
·  Tomek na MySpace
Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej

REK Guitars - best choice for you!

RotoSound strings - finnest choice!

Taurus - wzmacniacze basowe

BOX - najlepsze nagłośnienie do techniki tapping oburęczny!

Merlin Pickups

Professional Cables

GMR gitary basowe

G-Lab efekty gitarowe

Magazyn Gitarzysta

Wydawnictwo ABSONIC

Guitar Zone - portal gitarowy

Kup płytę ''Doubleshred''

Tomasz Fulara (bas)

Urodziłem się 25.09.1979 r. w Ostrzeszowie. Jestem magistrem matematyki, ukończyłem studia dzienne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalno¶ć: Matematyka w Ekonomii i Ubezpieczeniach).

Tomek FularaGr± na gitarze zainteresowałem się w siódmej klasie szkoły podstawowej, kiedy to kupiłem radzieck± gitarę elektryczn± o bliżej nie ustalonej nazwie. Jej główn± cecha było to, że posiadała chyba z piętna¶cie gałek i przeł±czników. Miała ona służyć do grania ciężkiego metalu. Po roku brzdęgolenia i plumkania gitar± zainteresował się Adam, a ja sięgn±łem po bas. Podstaw teorii muzyki nauczył mnie Adam. Potem przerobiłem też kilka szkół, jednak najwięcej dało mi słuchanie, ogl±danie i czerpanie wzorców z wymiataczy basowych, co w poł±czeniu z dobrymi radami brata dało do¶ć szybko efekty.

Pocz±tki mojego grania wi±zały się ¶ci¶le z hard rockiem i metalem (grałem w takich zespołach jak "Vanitas Vanitatis", "Speed", czy "Salieri"). W miarę rozwoju basowej techniki zacz±łem grywać w "Speedach" basowe sola koncertowe. Kolejnym krokiem naprzód był pocz±tek rockowego grania pod szyldem "Fool-X", gdzie tworzyłem ciekawsze podkłady i pewne partie solowe. Dużym przełomem stał się mój projekt solowy "Fulik i Jodek", czyli bas i perka bez dodatków, inspirowany poczynaniami "Primusa" i Wojtka Pilichowskiego. Po pewnym czasie do naszych prób doł±czył Adam, który przerzucił się na granie tappingiem oburęcznym i zaczęli¶my grać bardziej jazzowo pod star± dobr± nazw± "Fool-X". T± drog± idziemy do dzi¶. Oprócz kilku standardów gramy kompozycje tworzone przeze mnie i Adama. W 2006 nagrali¶my debiutanck±, autorsk± płytę "Doubleshred".

W latach 2003-2006 byłem basist± w zespole popularnego piosenkarza Andrzeja Cierniewskiego, z którym zagrałem wiele koncertów, także na imprezach organizowanych przez TVP.

We wrze¶niu 2007 roku założyłem wraz z Arkiem Malinowskim i Piotrem Piórkowskim trio basowe Be 3, z którym zagrali¶my między innymi na imprezach z cyklu Bass Day w Veronie i w niemieckim Viersen, a także na MUSIKMESSE 2008 we Frankfurcie nad Menem.

Od paĽdziernika 2010 piszę też warsztaty dla magazynu "Basista". Czę¶ć tych artykułów dostępna jest online, można je znaleĽć tutaj.

Magazyn BasistĂłw

Zapraszam także na mój profil w portalu MySpace.

Zapraszam na nasze koncerty!

Tomek Fulara
tfulara@o2.pl

Wywiad w magazynie "Basista"

W paĽdzierniku 2013 ukazał się obszerny wywiad w magazynie Basista, zapraszamy do lektury (PDF):

Sprzęt

Gitary:


Wzmacniacze TAURUS:

  • TAURUS TH CROSS
  • TAURUS Bs - 210 i TAURUS Bs - 112

Struny: ROTOSOUND.

RotoSound strings - finnest choice!

Kable: RED'S MUSIC - znakomita jako¶ć, polska produkcja!

Professional Cables

Efekty: G-Lab produkuje znakomite efekty, używam WOWEE-WAH BWW-1.


G-Lab efekty gitaroweInspiracje


M. Miller, W. Pilichowski, M. King, J. Patitucci, J. Pastorius, S. Harris, L. Claypool, K. ¦cierański


Kanał RSS | Xięga Gości | Statystyki | Ankiety | Baner | Tech-info | Mapa | Nowości

© 2002 - 2017 Fulara.com
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kontakt: